page contents

مزایای استفاده از سیستمPCT چیست ؟ارسال شده در شهریور ۸, ۱۳۹۴ در

DWQA Questionsدسته بندی: pctمزایای استفاده از سیستمPCT چیست ؟
admin عضو سایت asked 3 سال ago

روند بررسی اختراع تحت سیستم PCT مزایای متعددی برای متقاضی دارد ، هم برای ادارات اخترا ع و همچنین برای عموم مردم که عبارتند از :

۱-شما مهلتی به مدت  ۱۸ ماه خواهید داشت تا تمایل خود را برای حمایت از اختراع در کشورهای دیگر ابراز نمائید و همچنین هزینه های ملی را پرداخت نمائید .

۲- اگر اظهارنامه و اختراعتان طبق مقررات معادهده PCT   تشریح و تبین شده باشد بوسیله سایر کشورها متعاهد در خلال بررسی در فاز ملی فرآیند بررسی اظهارنامه از نظر شکلی قابل رد نخواهد بود .

۳- گزارش جستجوی بین المللی و تصمیم مکتوب مشتمل بر اطلاعات با ارزش درباره قابلیت ثبت اختراعتان ( اختراع پذیری ) می باشد که به شما در تصمیم گیری برای تجاری سازی اختراع مبنای محکمی را ارائه می دهد.

۴-شما این امکان را دارید که در طول بررسی مقدماتی اختیاری برای اصلاح اظهارنامه خود با بررسی کننده مصاحبه نموده و جوانب مختلف اظهارنامه خود را قبل از ورود به بررسی توسط ادارات ملی مختلف بررسی نمایید .

 ۵-کار جستجوو بررسی ادارات ثبت اختراع در فاز ملی به طور قابل توجهی ،با توجه به وجود گزارش جستجوی بین المللی ، نظریه مکتوب و در موارد مقتضی گزارش بررسی مقدماتی در خصوص قابلیت ثبت اختراع که منضم به اظهارنامه بین المللی می باشند کاهش می یابد .

۶- شما قادر به سرعت بخشی در رویه بررسی در فاز ملی کشورهای متعاهدی که برای رویه های بررسی اختراع تحت PCT خود با اداراتی که به عنوان مراجع جستجوی بین المللی عمل می کند موافقت نامه ها و قراردادهای وسیعی دارند هستید .

۷-با وجود هر اظهارنامه بین المللی که با یک گزارش جستجوی بین المللی همراه است اشخاص ثالث در وضعیت بهتری از نظر ارزیابی قابلیت ثبت اختراع ادعای اختراعی خود قرار می گیرند.

۸- برای شما به عنوان یک متقاضی این امکان وجود دارد که به همراه اظهارنامه بین المللی تان جهان را از برنامه های خود مطلع نمایید. شما می توانید در (Patent scope) تمایلتان را درخصوص موافقت نامه های اعطای مجوز ابراز نموده که در واقع این روش بسیار موثری در آگاه نمودن افراد علاقمند به دریافت مجوز می باشد .

۹-شما همچنین دیگر مزایا در ارتباط با صرفه جویی در مکاتبات ، ارسالات و ترجمه ها را بدلیل اینکه در یک پروسه بین المللی قرار دارید ، خواهید داشت و به طور کلی نیازی به تکرار انجام امورات مذکور در ادارات مختلف نخواهد بود.

( برای مثال ، شما فقط یک کپی از اسناد حق تقدم را به جای ارائه چندین کپی ارائه می دهید)

نهایتا” PCT :

–         جهان در دسترسی را به ارمغان می آورد

–         هزینه های بسیار همراه با حمایت بین المللی اختراع را از بین می برد.

–         یک بنیان قوی برای تصمیم گیری در اعطای اختراع را ارائه می دهد

–         توسط اکثر شرکت ها در جهان ، مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاهها در مواقعی که آنها بدنبال کسب حمایت بین المللی برای اختراع هستند مورد استفاده قرار می گیرد .

جهت بهره مندی از امکانات مشاوره ای آدرس iranpto.com را انتخاب و یا با ما تماس حاصل فرمایید.